Categories
Presei Projekts "Priecīgā svētdiena Zvannieku mājās"

Zvannieki saņem atbalstu no Tetervu fonda

Zvannieku mājas” no Cēsu novada – viena no 160 biedrībām, kas saņēmušas atbalstu kvalitatīvākai ikdienai novados

Kopš 2013.gada 160 Latvijas biedrības un nodibinājumi saņēma 712 100 eiro lielu Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Nāc un dari! Tu vari!” atbalstu dažādu ieceru īstenošanai savos novados. Šonedēļ atbalstu saņēma arī biedrība “Zvannieku mājas” no Cēsu novada. Kopumā norises atbalstītas 79 pašvaldībās, aptverot 108 350 iedzīvotājus pilsētās un lauku apvidos.

Zvannieku mājās” mājvietu un ģimenisku gaisotni piedzīvo bērni un jaunieši, kuri palikuši bez vecāku gādības. Vairākas aizbildņu ģimenes, kuras šobrīd dzīvo “Zvannieku mājās”, diendienā īsteno savu mērķi – apvienot aizbildņu ģimenes un palīdzēt tām, radot veselīgu vidi un ģimeniskas attiecības, jo skaista, mīloša un veselīga bērnība ir pamats visai turpmākajai dzīvei.

Visa “Zvannieku” saime ir iecienījusi nodarbības “Garīgās atveseļošanās centrā”, kuru klāstu papildinās fonda atbalstītais projekts “Priecīgā svētdiena Zvannieku mājās” (EUR 4`170). Ap 70 cilvēku – bērni un jaunieši, kas palikuši bez vecāku gādības, tajā skaitā bērni un jaunieši ar invaliditāti, viņu ģimenes un daudzbērnu ģimenes atgūs dzīvesprieku un stiprinās veselību deju terapijas nodarbībās, saskarsmē ar dzīvniekiem un pasākumos pašu izveidotajā rotaļu pilsētiņā. Pozitīvas un ģimeniskas sajūtas daudzo nodarbību dalībnieki izbaudīs brīvprātīgo palīgu sarūpētajā kopējā maltītē ik svētdienu.

Visas organizācijas, kas saņēma fonda atbalstu, ar savu rosību bagātina apkaimes iedzīvotāju dzīvi un palīdz līdzcilvēkiem. Atbalstīto organizāciju aktivitātes aptver dažādas jomas. Trīs gadu laikā programmas ietvaros atbalstītas 38 organizāciju kultūras un radošas ieceres, sociālās palīdzības jomā īstenoti 34 projekti, 32 aktivitātes ietver darbu ar bērniem un ģimenēm, 28 – darbu ar senioriem, jauniešu iniciatīvas īstenotas 22 projektos, citas jomas skar vēl seši projekti.

Plašāk par rezultātiem skaitļos lasiet infografikā (pieejama arī pielikumā).

Visvairāk projektus īstenoja organizācijas Latgalē (41). Savukārt Vidzemē īstenotas 39 iniciatīvas, Kurzemē – 36, Zemgalē – 23 un Rīgā īstenots 21 projekts.

Projektu pieteikumu iesniegšana programmas „Nāc un dari! Tu vari!” ietvaros ir noslēgusies un šonedēļ notika beidzamā granta līgumu parakstīšana. Tās rezultātā fonda programmas atbalsts piešķirts astoņām biedrībām: Jaunpils novada biedrībai “7 balles”, Apes attīstības atbalsta klubam, biedrībai “Zvannieku mājas” no Cēsu novada, Ludzas biedrībai “Līdzdalībai nav vecuma”, Tukuma biedrībai “Radošo personību klubs LIGZDA”, Vānes pagasta sieviešu klubam “Gunna”, Rīgas biedrībām “kim? Laikmetīgās mākslas centrs” un “Mākslas izglītības centrs TRĪS KRĀSAS”.

Aicinām iepazīties ar atbalstīto organizāciju projektu aprakstiem šeit.

Līgumu parakstīšanas fotogaleriju aplūkojiet šeit: https://failiem.lv/u/bywwcykt

Programmā “Nāc un dari! Tu vari!” projektu pieteikumu pieņemšana ir noslēgusies. Šogad atbalstīto projektu īstenošana turpināsies 2016.gadā.

2013. gadā atbalstītajās organizācijās īstenoto aktivitāšu labumu guvēju skaits sasniedza 21 350 iedzīvotājus 35 novados, savukārt 2014. gadā – jau 35 500 iedzīvotājus 48 novados, bet šogad atbalstītajās organizācijās īstenoto aktivitāšu kopējais labuma guvēju skaits ir jau 51 500 cilvēki 50 novados.

Organizāciju veikums programmā „Nāc un dari! Tu vari!” ir ieguldījums to ilgtermiņa attīstībā. Organizāciju darbību atzinīgi novērtējušas vietējās pašvaldības un to veiksmīgā sadarbība ir labvēlīgi ietekmējusi vietējo iedzīvotāju ikdienas dzīvi.

Diana Germane

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: (+371) 26 435 463

e-pasts: diana.germane@teterevufonds.lv
www.teterevufonds.lv

Facebook mūs var atrast šeit.

Youtube mūsu darbus skatiet šeit.

NacUnDariTuVari_latviesu valLai saņemtu fonda jaunumus, pieraksties šeit.