Categories
Notikumi & pasākumi

Top niedru-filtru dīķi!

Ziema ir pagājusi un biedrība turpina darbu pie projekta “Saimes ēkas ārējās kanalizācijas atjaunošana ar videi draudzīgām tehnoloģijām” pabeigšanas!

Dīķos ir ieklāta speciāla plēve.

Un mūsu puiši darina sētu.

Projekta mērķis ir ārējās kanalizācijas atjaunošana, uzstādot notekūdeņu niedru filtra attīrīšanas sistēmu. Tā uzlabos Zvannieku ģimenes ikdienas un saimnieciskās dzīves kvalitāti, nodrošinās apkārtējās vides saudzēšanu, kā arī paplašinās ģimenes bērnu terapeitiskās iespējas.

Šī ūdens attīrīšanas sistēma sastāv no vairākiem dīķiem, kur ūdens pārtek no viena otrā, pa īpaši veidotu trauku kaskādi, kas pakļauj ūdeni gaisa iedarbībai. Ūdens turpina filtrēties caur speciālu augu saknēm (meldri, niedres, vilkuvāles un īriss) un šķembām kamēr attīrās līdz tādai pakāpei, ka tie tīri varēs tikt ievadīti gruntsūdeņos. Pēdējā no dīķiem ūdens būs pietiekami attīrīts, lai tur varētu dzīvot visa dzīvā radība.

 Notekūdeņu attīrīšanas iekārtas tiks izbūvētas pēc analoga projekta, kas izstrādāts 2002.gadā un realizēts 2002. un 2003.gadā Valmieras rajona Rencēnu pagasta, ‘’Rožkalnos’’.

Ko mēs esam jau paveikuši:  esam attīrījuši nepieciešamo teritoriju no krūmiem, ir izraksti  nepieciešamie dīķi, tajos ieklāta speciāla plēve un ir sagādāti grodi akām. Bet vēl ir palikuši rakšanas darbi, dažādu šķembu iegāde, ūdens trauku kaskādes iegāde un izveidošana,sētas darināšana, augu stādīšana uc. Daļu finansējuma biedrība saņēma no Eiropas savienības līdzekļiem, bet pārējais mums jānodrošina pašiem. Vēl ir nepieciešams 21 ooo latu. Tāpēc aicinām palīgā Jūs – mūsu draugus!

 Lūdzam atbalstīt mūsu ieceri – izveidot šo unikālo ūdens attīrīšanas sistēmu, zvanot pa tālruni 90006809 un ziedojot 1 Ls!

Vai arī ziedojot

Biedrība “Zvannieku mājas”

Banka: a/s „DnB NORD”,

bankas kods RIKO LV 2X,

konta Nr. LV 56 RIKO 0002 0130 24092.