Categories
Notikumi & pasākumi

Unikāls projekts – top niedru filtru dīķi

Projekts “Saimes ēkas ārējās kanalizācijas atjaunošana ar videi draudzīgām tehnoloģijām”.

Projekta mērķis ir ārējās kanalizācijas atjaunošana, uzstādot notekūdeņu niedru filtra attīrīšanas sistēmu. Tā uzlabos Zvannieku ģimenes ikdienas un saimnieciskās dzīves kvalitāti, nodrošinās apkārtējās vides saudzēšanu, kā arī paplašinās ģimenes bērnu terapeitiskās iespējas.

Šī ūdens attīrīšanas sistēma sastāv no vairākiem dīķiem, kur ūdens pārtek no viena otrā, pa īpaši veidotu trauku kaskādi, kas pakļauj ūdeni gaisa iedarbībai. Ūdens turpina filtrēties caur speciālu augu saknēm (meldri, niedres, vilkuvāles un īriss) un šķembām kamēr attīrās līdz tādai pakāpei, ka tie tīri varēs tikt ievadīti gruntsūdeņos. Pēdējā no dīķiem ūdens būs pietiekami attīrīts, lai tur varētu dzīvot visa dzīvā radība.

 Notekūdeņu attīrīšanas iekārtas tiks izbūvētas pēc analoga projekta, kas izstrādāts 2002.gadā un realizēts 2002. un 2003.gadā Valmieras rajona Rencēnu pagasta, ‘’Rožkalnos’’.

 Pirmie rakšanas darbi ir jau veikti un aiz Zvannieku ģimenes mājas var redzēt jauno dīķu apveidus. Nākamais darbs būs ģeomembrānas ieklāšana. Tā ir speciāla šādiem nolūkiem gatavota plēve.

 Zvannieku ģimene lūdz savu draugu atbalstu šīs plēves iegādei un ieklāšanai! Pateicoties SIA “EkoStandarts Tehnoloģijas” darbu vadītājam Uldim, šis nepieciešamais materiāls un tā ieklāšana ir pieejama par salīdzinoši zemu cenu – 6380 latiem. Membrānas nepieciešamais apjoms ir 1100 kvadrātmetri. Lūdzam atbalstīt mūsu ieceri izveidot šo unikālo ūdens attīrīšanas sistēmu!

Biedrība “Zvannieku mājas”

Banka: a/s „DnB NORD”,

bankas kods RIKO LV 2X,

konta Nr. LV 56 RIKO 0002 0130 24092.